توصیه هایی برای طراحی محیط با موکت

شما اینجا هستید

اهمیت موکت در طراحی داخلی

مفروش سازی سرتاسر می تواند ترسناک به نظر برسد. میریام فانینگ بنیان­گذار شرکت استرالیایی Mim Design می­گوید: "من مجلل بودن مفروش سازی سراسری و سادگی پایانی ساده را دوست دارم." معمولاً در اتاق خواب، به دلیل اندازه ­ی بزرگ تخت که بیشتر اتاق را می­پوشاند، مفروش کردن سرتاسر اتاق مؤثرتر از یک گلیم است. مفروش ­سازی سرتاسر، چیدمان اسباب و اثاثیه را منعطف­ تر می کند. راز یک مفروش سازی شیک و مد روز چیست؟ فانینگ میگوید که همه ­ی این راز در روش انجام آن نهفته است.

  • هرچه کوچکتر، بهتر

فانینگ می­گوید: "ما فقط معمولاً اتاق خواب ها و استودیوها را سراسر مفروش می­کنیم." این بخاطر اسباب و اثاثیه­ و اندازه­ ی این اتاق­ هاست. مفروش ­کردن سرتاسر در فضای کوچکتر، بهتر به نظر می ­رسد.

  • حالت طبیعی را انتخاب کنید.

فانینگ گفت: "ماده و رنگ همیشه برپایه ­ی خانه و سبک زندگی صاحب خانه است." اما او پارامترهایی دارد. "ما معمولاً از کف­پوش پلی­ استر و آنترون" استفاده میکنیم. از لحاظ خانگی، الیاف طبیعی همیشه ضروری هستند. و "خنثی و بی­رنگ بودن، تنها راه­ حل نیست. ما هیچ وقت به رنگ، نه نمی گوییم، همانطورکه مشتریان متفاوت هستند. "

 

  • طرح و نقش اضافه میشود

مفروش کردن سرتاسر، معمولاً متناسب با محوطه ­ای است که این کار صورت می گیرد. اما ایجاد یک بیانیه طراحی، روشی امن­ تر برای طراحی به روزتر است. فانینگ می گوید: "موکت ها یا کفپوش های با طراحی خاص، همیشه به طراحی و دکور، بعد دیگری می ­بخشد و سایه­ ای ظریف و دوست داشتنی به آن اضافه می­کند."

  • آنسوی سطوح

فانینگ میگوید: "لایه زیرین یا زیرکار مفروش­ سازی سراسری، یکی از مهمترین عامل­ هاست.". لایه زیرین را مجلل و با ضخامت دوبرابر انتخاب کنید، تا ظاهری تجملی به اتاق ببخشد.

تهیه و ترجمه : موکت ترمه نوشته شده توسط LINDSEY MATHER برگرفته از مجله   ArchitecturalDigest