طراحی برای رنگ اتاق خواب (تحولی زیبا)

شما اینجا هستید

طراحی رنگ اتاق خواب

با طرح دادن به رنگ اتاق خواب خود کمی به زندگی­تان رنگ و لعاب بدهید. آیا دوست­ دارید در اتاقی بیدار شوید که رنگ­های جیغ دارند؟ انتخاب طرح رنگ یک اتاق خواب زمانی اهمیت پیدا می­کند که تصمیم می­گیرید منزل شخصی­تان به شما حس و حال متفاوتی بدهد. این تصمیم ممکن است نشان ­دهنده­ ی علاقه به رنگ، علاقه به رنگ ­های روشن، جلوه­ های آراسته یا سفید و بی­رنگ باشد.

1- تزئین با سبز روشن

اگر چشم طراح شما ذاتاً به دنبال ایجاد فضایی خنثی برای اتاق خواب­تان می­گردد، کمی با رنگ سبز شهابی خوشایند آن را تغییر دهید. از سایه ­های شیک و فوق­ العاده  خاکستری سبز بر روی دیوار در اتاق خواب خود استفاده کنید تا سریعاً فضا را گرم کرده و احساس دنجی و راحتی به شما دست بدهد. اگر نمی ­خواهید همه­ جا را رنگ بزنید، بهتر است با لوازم سفید ساده و اثاثیه چشم ­نواز آن را تجهیز کنید برا مثال از رومیزی سفید انرژی­ بخش که یک گزینه ­ی امن و چندکاره است استفاده کنید.

2- رنگ طلایی و متالیک را هم امتحان کنید

اجازه­ بدهید میداس(اسطوره­ی یونانی که دست به هر چه می­زد طلا می­شد) همه­ ی وسایل، پارچه و کاغذ دیواری شما را طلایی کند. با رومیزی ­های الهام گرفته از هنرهای تزئینی، که به خوبی با آیینه­ های فعلی که به یک شکل پرداخت شده­ اند به رنگ مرده­ ی متالیک جان دهید. تضاد زیبایی با نقطه های قرمز و صورتی بر روی چهارپایه و وسایل جانبی ایجاد کنید. این کار باعث می­ شود طرح خانه را بهبود داده و عنصر شخصیت و کاراکتری که متناسب با دیکسو دیوآ است ایجاد کنید.

3- جرات متفاوت بودن با رنگ­های تیره را دشته باشید.

با تلفیق رنگ آبی و سفید خنک و آرام به اتاق خود طرحی تازه و فارغ از زمان بدهید. چه کسی گفته که نمی­توان از رنگ­ های پررنگ در اتاق­ های شهری استفاده کرد؟ اگر واقعاً طرفدار رنگ آبی باشید، بدون شک این اتاق خواب چشمگیر را دوست خواهید داشت. اگر رنگ و رویی ندارند از رنگ ­های آبی نیلی و دریایی استفاده کنید در نتیجه می ­فهمید که می­توان آنها را با هر رنگ دیگری تلفیق کرد. بدون تردید این رنگ­ها را به اشیاءو الگوهای مخلف در خانه اضافه کنید. اگر نیاز به دادن احساس آرامش به اتاق خود دارید، پس باید از سایه­ ی دریایی آبی و سفید که مکمل بسیار زیبایی برای هم هستند استفاده کنید. از کاغذ دیواری­ های راه راه برای تم ساحلی برای پذیرایی استفاده کنید که دارایی خط­ های آبی در زمینه و رشته ­های پشمی آبی دریایی روی آن است. پشتی­ های سفید گرد و قلنبه در کنار کوسن­ ها در تضاد با سایه­ های آبی دریایی با تم ساحلی به هم می­ آیند. همچنین می­توانید از روتختی و لوازم کاملاً سفید استفاده کنید و آنها را با پارچه و بافت­ های گلدوزی ، کوسن­ های ابریشمی و کاغذ دیواری توری امتحان کنید.

4- مدل­ های جدید را امتحان کنید

به مد ل­های روز طراحی برای برنامه ریزی و آماده­ سازی طرح خود توجه کنید. رنگ راحت ­ترین و تاثیرگذارترین راه برای ایجاد سریع فضایی مناسب برای تمامی اتاق­های خانه است. درست از آن استفاده کنید تا قهرمان داستان باشید. یک تم که به خوبی در موردش فکر شده باشد در زمان طراحی از ابتدا تا انتها کار شما را نشان می­دهد. اتاق خود را به خلوتگاهی استوایی تبدیل کنید که به شما حس بودن در یک جزیره به مدت یک­سال را می­دهد. رنگ­های استوایی مختلف را با هم ترکیب کنید تا احساس راحتی شما را بهبود دهد، همچنین می­توانید از ننو برای لذت بیشتر در کنج اتاق خود استفاده کنید. دیوارهایی با طرح طوطی، گل­های صورتی پررنگ و آبی اقیانوسی همگی به این تم کمک می­کنند، اما وجود یک ننو در این طرح فوق ­العاده به درستی جوهره­ ی اصلی این تم محسوب می­شود. گیاهان خانگی آویزان احساس جنگل را بروز می­دهند.

5- همیشه پایبند یک طرح رنگ آزمایش و امتحان شده باشید

طرح خاکستری روی خاکستری نشانه­ای از رنگ پریدگی نشان نمی­دهد. اعماق این رنگ را با لایه­بندی رنگ­های بکاوید تا طرحی جدید ایجاد کنید که انسجام بیشتری داشته باشد. از رنگ خاکستری هم در کم­رنگ­ترین و هم در پررنگ­ترین صورت خارجی طرح­ها استفاده کنید تا رخی غنی و پر از تضاد بسازید، چیزی که هارمونی و هماهنگی با هم داشته باشند. از لکه­های نامنظم رنگ صورتی روشن و رختخواب سفید استفاده کنید.

6- پیش به سوی طرحی تمام قرمز

یک رنگ را انتخاب کنید و از استفاده کردن از آن نترسید. از قرمز رمانتیک و هیجان­ انگیز با ماهیت گرم آن برای تخت­خواب­ هایی که جهت شمالی دارند استفاده کنید. آن را با سفید مخلوط کنید تا باعث کم شدن اندک شدت آن شوید و اعتماد به نفس کسب کنید، بیشتر سعی کنید آن را امروزه طراحی کنید تا اینکه صرفاً پرزرق و برق باشد. از طریق اضافه­ کردن طرح­ های نارنج و ترنجی و پارچه­ های لوکس به فضا جوی کم ­نظیر القا کنید.

7- از رنگ ­های مکمل استفاده کنید

از رنگ آبی و نارنجی در ترکیب اتاق­ های پرانرژی و مفرح استفاده کنید. این گزینه روش مدرن معروفی است. این طرح الهام گرفته از غروب زیبای خورشید، استفاده از رنگ­ های امروزی به عنوان راهی مطمئن برای شاداب کردن روزتان است. این طرح شامل لوازم و اثاثیه با طرح رنگی مشابه می­شود تا مطمئن شوید طرحی منسجم دارید نه آشفته و مختل. با چندین تکه­ ی کم رنگ کارتان را تمام کنید تا به فضا حسی نوین دهید که کاملاً روح­ افزا است.

8- با ترکیب رنگ­ها بازی کنید

 از رنگ­های جلب توجه­ کننده برای اتاق خود استفاده کنید تا آن را کمی آراسته کنید. مسئله فقط پاشیدن کمی رنگ به اتاق­تان نیست. از اتاق برای الهام ­بخشیدن استفاده کنید، از ترکیبی جالب­ توجه، غیرمنتظره و خیالی زرد و صورتی استفاده کنید تا طرح­تان را شدت ببخشید، چیزی که شبیه به هر چیز ساده ­ای است. آن را با پس ­زمینه­ ی سفیدی ست کنید تا طرحت­ان به الگوی طبیعی زندگی و شور و شوق ببخشید.

9- نگاهی دوباره به رنگ صورتی داشته باشید

اتاقی برای سایه­ ی رنگ صورتی ایجاد کنید. صورتی ظرفیت و ظاهری خارق­ العاده دارد که برای احساسات رمانتیک بسیار عالی است. رنگ بژ پس­ زمینه ­ی آن مانع از دخترانه ­شدن آن می­شود، با ست کردن آن با سفید بر روی وسایل و دیوارها آن را مدرن­ تر کنید. خطوط پهن روی دیوار هم تاثیر تصویری اضافه می­کند و همچنین توازن رنگ را دقیقاً حفظ می­کند به هین خاطر نیمی سفید و نیمی صورتی است. از الگوهای جسورانه دست نکشید اما بافتی ظریف با روپوش تختخواب  و تخته ­سر دکمه ­دار بزرگ برای احساس ملایمت و لوکس بودن استفاده کنید. رنگ مسی مکمل بسیار خوبی برای نشان دادن صورتی است همانطور که لامپ های جالب هم همین را نشان می­دهد. یک لوستر شفاف به زیبایی و شکوه خانه بدون ایجاد اختلال در طرح رنگ ­ها می ­افزاید.

10- با رنگ ­های گرم و چوب کار کنید.

چوب برای اتاق­ های روستایی نیست، این اتاق شیک ترکیبی از چوب درخت گردو، بلوط و غان جلا داده شده با خطوط طبیعی، پارچه ­های پشمی،دیوارهای خاکستری ملایم و زمین سیسیلی برای ایجاد حس رشد و کمال است. از یک تخته ­ی سر بزرگ با پوست گردو استفاده کنید تا به طرح­تان زیبایی بیافزایید. قفسه­ های پنهان و هوشمندانه­ ای پشت پنل جلویی برای پنهان کردن وسایل وجود دارد. از پارچه ­های کتانی، پارچه­ های بافتنی و کوسن­ های رنگارنگ برای پوشاندن روی تخت استفاده کنید تا حس خونگرمی و راحتی به شما بدهد.ترکیب چوب به صورت بلوط توغان مانند کارهایی که به طور طبیعی کار می­کنند تمام می­شوند (چوب­ هایی با رنگ­های معمولی که با هم کار می­کنند.)

11- در سواحل باشید

 اتاقی آرام و آرامش ­بخش به صورت آبی و سفید ساحلی انتخاب کنید. حین شروع به کار از کاغذ دیواری راه راه استفاده کنید و از دیوار پشت تخت برای تاکید بیشتر در اتاق استفاده کنید. از قفسه­ های باریک به عنوان تخته ­ی سر استفاده کنید تا ذخایری برای لوازم جانبی و مهم داشته باشید. خطوط پشت قفسه با کاغذهای متناسب با آنها با اندازه های کوچک با رنگ کاملاً آبی را مشخص کنید. در آخر کارخود را با اضافه کردن روتختی کتان سفید همراه با بالشت­ های طرح ساده ­ی فرانسوی تمام کنید.

12- کاری فوق­ العاده با رنگ سفید

اتاق تمام سفید طرحی ساده اما کمی پیچیده است که فقط از آن فریبایی می­بارد. در ابتدا کاغذدیواری توری را داریم. با یک کاغذ بی ­آلایش می­توانید طرح­های مختلفی استفاده کنید، هرچه بزرگتر بهتر. تخته­ ی سر فوق ا­العاده­ ای را از جنس MDF سفید شیشه­ ای رنگ شده برای درخشش بیشتر می­توانید استفاده کنید. از قفسه ­های متحرک برای پاتختی استفاده کنید و آویزه ­های کوتاه برای کم ­شدن به هم ­ریختگی اتاق استفاده کنید.  روتختی تمام سفید برای این طرح یک اجبار است- فقط روی آن یک سری بالشت، کوسن و روکش­ هایی با طرح توری یا قلاب بافی استفاده کنید. طرح­ های مختلف عامل اصلی تبدیل کردن طرح شما از حالت دو بُعدی به سه بُعدی است.

13- با تم استوایی بازی کنید

رنگ­ های روشن پررنگ را با رنگ سیاه تلفیق کنید تا نمایی شیک و استوایی در اتاق ایجاد شود. الگوهای بزرگ بر روی روتختی مرکز توجه در اتاق است. طراحی «به من نگاه کن» توجه همگان را به آن معطوف می­کند، در حالیکه سایر الگوها نسبتاً اهمیت کمتری دارند. رنگ ­های مهمی از روتختی برای ست کردن آن با رنگ ­های دیگر مانند رنگ صورتی مایل به بنفش، کوسن ­ها و بالشت ­ها، نورهای آویزه­ای لاجوردی جنس ترک، همراه با وسایل ساده­ ی سیاه و سفید استفاده کنید. در آخر سعی کنید کاغذدیواری در پشت تخت خواب استفاده کنید تا فضا را طرح­بندی کنید. کاغذی که طرح سیاه و سفید ساده دارد به توازن نور رنگ ­ها کمک می­کند.

14- رنگ خاکستری مجلل را هم امتحان کنید

اتاق خود را به جای دنج و مجللی با کمک رنگ ­های زیبا مس وار و پلاتینیوم تبدیل کنید. در حالی که نمای اتاق فوق العاده مجلل است، رسیدن به اثرگذاری کار آسانی است اگر سعی کنید تناژ رنگ­ ها را در سراسر اتاق شبیه به هم نگه دارید. رنگ سایه و سایه­ های یک رنگ را با هم ترکیب کنید، از رنگ مس وار ساده گرفته تا پلاتینیوم جلاداده شده. یک لوستر شیشه­ ای آویزان شده بالای تخت باعث جلب توجه بیشتر می­ شود و در برابر رنگ ­های متالیک می­ درخشد. همین تم لوکس را با کاغذدیواری متالیک در دو طرف ادامه بدهید. فقط یک آویز در هر طرف میز آویزان کنید تا اگرکاغذ گران قیمتی استفاده کرده­ اید می­توانید تاثیر لوکسی بدون هزینه ­ی زیاد ایجاد کنید.

15- کاغذ دیواری با طرح درهم ­برهم

سعی کنید از طرح درهم­ برهم برای طرح دادن به اتاق خود استفاده کنید. وقتی وارد اتاق می­شوید، نیاز به رنگی آرام بخش دارید، مخصوصاً رنگی که اثرگذاری زیادی دارد، به همین خاطر سایه ­های آرامش ­بخش تخم اردکی، خاکستری مایل به قهوه ­ای و رنگ خاکستری برای این موقعیت عالی هستند. اثر درهم ­برهم بودن را در جاهای دیگر نیز امتحان کنید، مطمئن شوید که هر بخش با بخش مجاور آن فرق دارد، حتی اگر بخواهید از طرحی گران ­قیمت استفاده کنید تنها به یک توپ پارچه نیاز دارید، پس این پروژه نیازی به هزینه­ ی زیاد ندارد.براای اثرگذاری مشابه می­توانید از رنگ به جای کاغذ دیواری استفاده کنید. وقتی به سراغ وسایل می­رویم، هرچه کمتر بهتر، به همین خاطر از طرح­ های ساده بی نقش ­ونگار و رنگ­ های ساده استفاده کنید که منافاتی با طرح روی دیوار نداشته باشد.

16- از وسایل رنگی استفاده کنید

اتاق خود را با تک ­رنگ ­های الهام گرفته از هنرمدرن تزئین کنید. نقاط و خطوط راه ­راه تاثیرگذاری زیادی در اتاق­ هایی با کاغذدیواری موزون با ویژگی­ های زیبای دیگر دارد. اگر الگوهای سیاه و سفید کافی نباشند، تخت زرد باعث زیباکردن اتاق می­شود. یونیت ­های طاقچه بندی شده باعث نگهداری وسایل می­شود و اگر نیاز به فضایی خصوصی یا محلی برای تعویض لباس داشته باشید بسیار مفید اند.

17- از طرحی خورشیدی با رنگ زرد گیرا استفاده کنید

اگر می­ خواهید طرحی داشته باشید که پر از امواج مثبت باشد اتاق­تان را زرد رنگ کنید. بر هر اتاقی نور بدهید، حسی گرم با زرد کم­رنگ شاد و بشاش و حال خوب کن. به صورت ایده ­آل این طرح باید شما را به یاد روزهای آفتابی بیاندازد. رنگ ­های زرد و خاکستری ترکیبی عالی دارند و به هم می­ آیند. چرا که رنگ زرد باعث فکرکردن درست می­شود، همچنین رنگی بسیار خوب برای مطالعه است البته اگر فضای کافی برای اضافه کردن یک میز داشته باشید. با رنگ سفید به این فضا جان ببخشید و الگوهایی به صورت اشکال هندسی و طرح V برای ایجاد حس شادابی استفاده کنید. جعبه­ های هشتایی باعث دادن فضایی قدیمی به قفسه ­ها می­ شود و در کنارها برای اثرگذاری تزئینی استفاده می­ شود.

18- طرح­ های گل­دار را باهم تلفیق کنید

 با سرتخت ه­ای با طرح­ های چاپ­ شده ­ی زیبا طرحی جدی به اتاق خود بدهید. طرح­ های گل­دار مرکز توجه اتاق است، ترکیبی از رنگ­ های هماهنگ برای ایجاد طرح­ هایی خیال ­برانگیز که با هم هماهنگی بسیاری دارد، علی­رغم این، سبک­ های مختلف نیز اهمیت دارند. چارپایه ­ی صورتی رنگ با طرح هنری خنک و چراغ ­های آویز باعث فوق­ العاده شدن نمای اتاق می ­شود.

19- لبه ­ها را از بین ببرید

اگر نمی خواهید از رنگ استفاه کنید، رنگ فقط برای پوشش کل دیوارها نیست. دیوار را تا نصف رنگ گنید تا طرحی تزئینی به اتاق دهید که به صورت خارق­ العاده­ای با هم هماهنگ هستند. اگر به دنبال طرح هنری استودیوی هنری هستید، اثرات اسفنجی رنگ­ و رو رفته بین دو رنگ استفاده کنید تا اینکه فقط از خطوط مستقیم استفاده کنید.

20- رنگ آبی اضافه کنید

اتاق خو را به چیزی شکفت­ انگیز با رنگ آبی پررنگ بر روی دیوارها تبدیل کنید. تخته­ ی کف و کفپوش­ های سفید باعث ایجاد تضاد بیشتر می ­شوند، در حالیکه وسایل سیاه رنگ تقریباً در پس ­زمینه با هم ترکیب می­ شوند. رنگی شبیه به این در اتاق بسیار مناسب خواهد بود، اما شاید بهتر باشد دیواری را رنگ کنید و آن را با طرح کاغذ دیواری که شامل رنگ ­های متناظر است ست کنید.

21- از طرح­های جذاب­ استفاده کنید

در زمان استفاده از رنگ قرمز پررنگ و ترکیبی از الگوها با جسارت و دیوانه ­وار عمل کنید. طرح­ های دوار بر روی دیوار با خطوط راه ­راه بر روی فرش ­ها ترکیب شده­ اند و اشکال مختلف آنها باعث اثرگذاری «جذب متضاد» می ­شود. در این بخش طرح­ های بسیاری دارد و عامل اصلی آن هم نبود رنگ­ های سیاه ­کننده است . ملافه و تشک و بالشت سفید با تخت سیاه باعث بهبود این طرح می ­شوند.

22- با جسارت از رنگ نارنجی استفاده کنید

طرحی روستایی با رنگ نارنجی زنگ ­زده استفاده کنید. آن را با کوسن ­هایی تلفیق کنید که سایه­ های مشابهی در الگوی خود دارند. وسایل چرم و وسایل چوبی هماهنگی بسیاری برای اتاق­ هایی با پس ­زمینه­ ی چوبی دارند و طرح قدیمی زیبایی ایجاد می­کنند. برای اینکه مانع از کدر شدن این طرح شوید، کف اتاق را سفید کنید و از پرده­ های روشن استفاده کنید. ما علاقه­ ی بسیاری به طرح­ های ناز و خوشگل داریم. همچنین، به اتاق خود با ساختن انباری­ های پارچه­ ای و قفسه برای وسایل مورد نیاز نظم و ترتیب دهید تا مانع از بهم ­ریختگی شوید. اگر از نما لذت می­برید و احساس چوب طبیعی به شما می­دهند، از تختی با سرتختی بزرگ استفاده کنید تا اثرگذاری زیادی به اتاق دهید. از چوب­ های گردو، راش و غان با روتختی کتان طبیعی با سایه­ های خاکستری مایل به قهوه­ای و سفید استفاده کنید و در نهایت از گلیم­ های سیسیل و بافته­  شده برای زیباتر کردن نما استفاده کنید.

23- از تلفیق رنگ های ظریف استفاده کنید

 دیوارهای روکش دار چوبی و روستایی راه دیگری برای رنگ سفید هستند. این رنگ اینگونه عمل نمی کند بلکه توجه بسیاری به این طرح اضافه می کند. البته باید دقت داشت که همه این طرح را دوست ندارند و نمی خواهند آن را امتحان کنند. در اینجا رنگ های جیغ بیشتر در کوسن ها و بالشت ها دیده می شوند. گیاهان فکر خوبی برای روشن کردن هستند و سبزی و طراوت خاصی به این فضا که شبیه به طبیعت است می دهد.

24- طرح خود را با روتختی زیباتر کنید

تزئینات اتاق خود را با رنگ ساده کنید و این کار را با اضافه کردن حس عاشقانه به روتختی انجام دهید. به دنبال جنس های لوکس با سایه های مختلف آبی باشید در این صورت فضای شما نیاز چندانی به شاداب کردن نخواهد داشت. دیوارها و کف را سفید روشن کنید تا از این طریق رنگ­های پررنگ تر بیشترین توان خود را نشان دهند. شدت رنگ ­های قرمز و تزئینات دیوار مانند آویز باعث دادن جلوه­ای زیبا می­شود.

25- با آسودگی کامل دراز بکشید

از طرح رنگی استفاده کنید که متناسب با شخصی شما باشد. اتاق شما نباید برای تاثیرگذاری صرفاً رنگ روشن داشته باشد. اتاق رختکن رنگ کمی باید داشته باشد، اما برای جذاب­تر کردن آن باید از شکوفه­ های صورتی بزرگ استفاده کرد که نشان دهد این طرح خیلی بیشتر از ترکیبی در پس زمینه است. تخت­ های تک رنگ فضا را جایی مناسب برای راحتی کرده و باعث بیشتر شدن توجه به آن می­شود.

26- از لک­ه ای رنگی استفاده کنید

منظور ما پاشیدن کمی رنگ در اتاق نیست، بلکه چگونگی استفاده از آن در جای درست است. در اینجا، رنگ­ های آرامش­ بخش و حساس باعث می ­شوند که رنگ آبی و سبز دیده شوند. تکنیک رنگ آمبر برای مو باعث ایجاد جنبشی در طراحی داخلی بر روی دیوارها شده است و طرحی با رنگ­های روشن و جذاب است که اثرگذاری نرم داشته و ابعاد جدید به فضا ایجاد می­کند.

28- طرح رنگ خود را انتخاب کنید

چندین نوع از یک رنگ را برای طرح ­های مختلف تزئین استفاده کنید. این طرح شامل ساده­ ترین طرح گل ­های یاس تا رنگ بادمجانی تیره می­شود. پشت تخت سایه ­ای بسیار سیاه باعث تضاد زیاد با رنگ ­های کم­رنگ ­تر می ­شود.

29- اتاق خود را با رنگ زرد مایل به سبز بانشاط کنید

از سبک­ های هندسی در طرح­ های اتاق خود و سرتخت استفاده کنید. در این اتاق تمام روکش ­های دارای طرح­ های مختلف با دیوارهای رنگ ­شده با پس ­زمینه ­ی تک ­رنگ است که رنگ سبز پررنگ ­تر از جسن اصلی دارند. طرح هندسی لوزی با رنگ سفید خنک خود را بیشتر نشان می­دهد.

30- از روش تک رنگ استفاده کنید.

مقداری پارچه به اتاق خواب خود اضافه کنید. رنگ­ های خاکستری رابطه­ ی بسیار عالی با تختی که رنگ آن آبی دارد برقرار می کند، در حالیکه روتختی­ های طوق ­دار تصویر کاغذدیواری را بهتر نشان می­دهند. علاوه بر تخت، با یک چراغ استند زمینی به جای اینکه از پاتختی و نور جدا استفاده کنیم، اتاق به تزئین کمتری نیاز دارد،.

31- با طرح­های گل­دار فضایی رویایی بسازید.

نمایی جدید در اتاق برای بهار دارید؟ پس چرا به گل ­ها نه می­ گویید؟ رنگ گل­ های زرد با شوروشوق کاغذ دیواری اصلی ­ترین بخش در اتاق به شمار می ­آید. این رنگ ­ها در ترکیب با سایه ­های شیک خاکستری طرح را به طور کلی تغییر می­دهد و مانع از این مقاومت ناپذیرشدن آن می­شود.سایر طرح­ های را تا کمترین میزان نگه دارید و مقیاس ­های کوچک را مدنظر داشته باشید. دیوارهایی که بیشتر در چشم هستند را با وسایل ساده و دلپسند مانند سرتخت بافت ­شده، پاتختی ­های ساده و روکش ­های ترک به توازن برسانید.

32- رنگ بنفش استفاده کنید

 با سایه­ های کدر خلنگ و خاکستری مکان را آرامش بخش کنید. سایه های آرامش ­بخش مانند اینها در صورتی عالی هستند که نیاز به فضایی گرم و آرام داشته باشید. اجازه دهید سبک سنتی طرح گل­دار نقطه شروع طرح رنگ شما باشد. پس ­زمینه ­ی بنفش لحاف پررنگ­ترین سایه در اتاق را دارد، از آن خیلی استفاده نکنید در غیر این صورت اثر آن خیلی سبز خواهد شد. رنگ­های دیگر را از طرح گل­دار جدا کنید، طرحی که سایه­ هایی کم­رنگ، یاسی، خاکستری و بژ کم­رنگ دارد و از آن­های می ­توانید برای دیوارها، کف و وسایل استفاده کرد: دیوارهایی که رنگ خلنگی وخاکستری دارند: طرح یاسی بر روی تحت و رنگ بژ کم­رنگ بر روی فرش و صندلی. لامپ ­های شیشه­ ای با ارتفاع کمی در دو طرف تخت آویزان شده­ اند و باعث نور آرامش­بخش می­شود که برای تم خواب ­آور شما عالی است.

تهیه و ترجمه موکت ترمه برگرفته از مجله Ideal home نوشته شده توسط Jenifer Ebert