پنج راز دکوراسیون از زبان یک طراح داخلی

شما اینجا هستید

پنج راز دکوراسیون از زبان یک طراح داخلی

ما مصاحبه ای با یک طراح داخلی به نام لورن لیس انجام داده ایم تا اسرار طراحی ایشان را بیاموزیم و از ایشان برای شروع یک پروژه دکوراسین خانه راهنمایی بگیریم.

شروع دکوراسیون یک خانه جدید از نقطه صفر می تواند ترسناک باشد. موارد زیادی وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند: مبلمان، رنگ نقاشی، سبک های طراحی. لورن لیس که یک طراح است توضیح می دهد که فرایند دکوراسیون خانه اش شامل نحوه نگاه کردن به نقشه های ساختمان و پیدا کردن پالت رنگی است که بتواند همه اجزا خانه را به هم پیوند دهد.

1. نقطه شروع

وقتی خانم لیس یک پروژه بزرگ مخصوصاً یک خانه کاملاً نو را شروع می کند، همیشه از اصول پایه یعنی «نقشه ساختمان» شروع می کند. ایشان اول طرح را چک می کند و بعد تصمیم می گیرد که کدام یک از مبلمان به چه اتاقی باید فرستاده شوند و چطور باید چیده شوند. در همان زمان ایشان پالت طراحی ای که در برگیرنده هم پالت رنگ و هم حس و حال کلی خانه باشد را ایجاد می کند. وقتی برای این دو مورد تصمیم گرفته شد وقت خرید می رسد.

2. رنگ های پیش رو

ایجاد پالت رنگ منسجم برای کل خانه شاید مشکل باشد، اما الهام گرفتن برای خانم لیس هیچوقت دور از دسترس نیست. ایشان دوست دارند از منظره اطراف خانه راهنمایی بگیرند. آیا در اطراف خانه صخره های قرمز و قهوه ای وجود دارد؟ یا کوه های پوشیده از برف و یا زمینهای سرسبز؟ برای اینکه احساس کنید خانه تان با میحط اطرافش جور است، راه هوشمندانه، گرفتن ایده برای انتخاب رنگها از طبیعت است. برای اینکه بین همه چیز ارتباط بوجود بیاورید از رنگ اصلی تان در همه اتاقها کمی استفاده کنید (اما میزان و تیره یا روشنی آن را تغییر دهید تا از یکسان بودن همه قسمتهای خانه جلوگیری کنید). رنگ مورد نظرتان را روی آیتم های مختلف امتحان کنید. فقط یک بالشت آبی در هر اتاق نیاندازید. در یک اتاق پرده آبی نصب کنید، در اتاق بعدی یک صندلی آبی بگذارید، در اتاق بعدی نقاشی هنری بگذارید و ...

3. مراقبت از سبک خودتان

برای انتخاب نحوه دکور کردن سردرگم شده اید؟ اول باید سبک شخصی تان را کشف کنید و باید دریابید که نگاه خلاق شما چطور به خانه تان منتقل خواهد شد. خانم لیس پیشنهاد می کند لیستی از سبک ها و ویژگی های مورد علاقه تان را تهیه کنید، بعد مواردی را که بهتر با هم جور هستند را انتخاب کنید. اگر در انتخاب این موارد نیز با مشکل مواجه شدید پیشنهاد خانم لیس به شما تهیه یک برد حس و حال است که می تواند واقعی یا مجازی باشد. تصاویر خانه ها یا اتاق هایی که به نظر شما جالب هستند را در این برد جمع آوری کنید. احتمال دارد شما تم مورد علاقه تان را از بین آنها پیدا کنید.

4. چطور یک خانه را راحت و پر انرژی کنیم

اکنون که طرح رنگی خود را انتخاب کرده اید و سبک تان که امضای شماست را یافته اید، قسمت جالب ماجرا شروع می شود: چیدن همه مبلمان و وسایل تزئینی تازه خریده شده شما. از خانم لیس یاد بگیرید که اتاقها را به جای راحت و پر از انرژی تبدیل می کند. ساختمان شما هم به زودی حس و حال خانه پیدا خواهد کرد.

5. ایجاد راحتی

خانه تان را با لایه های زاید راحت و دلپذیر کنید. فضای شما باید مانند جایی که در آن زندگی جاری است باشد نه محیطی مثل یک موزه. محیط با زندگی جاری به معنی آشفته و به هم ریخته نیست. از سرد شدن دکور و روی هم چیدن بالشت ها و پتوها جلوگیری کند. استفاده از پتوهای کرکی، بالشت هایی از انواع مختلف و رویه مبلمان با طرح ها و بافت های مختلف می تواند ایده خوبی باشد. در این اتاق نشیمن یک پتوی روشن، بالشت گرد پنبه دوزی شده و بالشت مربع با طرح گل روی مبل طوسی کم رنگ خیلی جالب شده است. امتیازش این است که هر وقت که احساس سرما کردید ،اصلاً مهم نیست در کدام اتاق هستد، همیشه یک پتو کنارتان هست. ما به این راحتی می گوییم.

6. بازی با اندازه

تغییر اندازه و مقیاس مبلمان و سایر وسایل تزئینی به اتاق انرژی و تعادل می بخشد. وقتی همه اشیا در اتاق خیلی کوچک باشند به شما ناخواسته حس خانه عروسکی می دهند. و اگر همه چیز خیلی بزرگ باشند خیلی اذیت کننده می شود. این مورد درباره استفاده از اشیا خیلی بلند و خیلی کوتاه هم صدق می کند. وقتی چشم شما در اتاق می گردد هیچ جایی برای استراحت برای آن نیست و نمی تواند تفاوت بین اشیا را درک کند. با کنار هم قراردادن بزرگ و کوچک، کوتاه و بلند، باریک و پهن جذابیت تصویری ایجاد کنید. این مالکان در یک سینی مجموعه ای از گلدانهایی با شکل های متفاوت قرار داده اند ولی برای ایجاد انسجام این گلدانها از طرح رنگ متالیک گرم انتخاب شده اند.

تهیه و ترجمه موکت ترجمه برگرفته از مجله Better homes & Gurdens  نوشته Sydney Price